Zvláštnost – ČIN – 2009 – speciál

Dnes archivované číslo ČINU digitalizoval  pro detske-casopisy.cz Patt. Moc díky!

ČIN jako nezávislý zpravodaj vycházel tak trochu navzdory (bez jakékoliv podpory ústředních orgánů největší české skautské organizace – JUNÁK – SVAZ SKAUTŮ A SKAUTEK ČR). Přesto dokázal vycházet v tištěné formě nepřetržitě 12 let.

Archiv s kompletním posledním 12.ročníkem ČINU byl publikován 22.2.2015.

O devět let později bylo tiskem vydáno mimořádné číslo, či spíše jakýsi sborník,  který je VĚNOVÁN PAMÁTCE JIŘÍHO KAFKY. Jiří Zachariáš – Pedro píše: „V noci z 16. na 17. dubna 2008 odešel Jiří Owígo Kafka nečekaně k nebeskému táborovému ohni. Odešel jako vůdce – jímž celý život byl – prozkoumat neznámou stezku, jako kapitán ukazující lodím nejjistější cestu peřejemi, jako šéf přípravné party vyjíždějící na skautský tábor pár dnů před celým oddílem. Už se tam zručně ohání svou sekyrkou a vytváří ze sedátek a křesílek táborový kruh. Drží v něm všem přátelům a bratrům místo. Voda na kafe v Owígově staré kochmašimě už bublá.“

CIN_special_2009_obsah

Ve vzpomínkové části sborníku uvádí Jan Lukeš – Pudla: „V Tábornickém oddíle ČSAV v letech 1963–1965 představoval pro mě Jirka Kafka autoritu málem otcovskou. Sám jsem otce od sedmi let neměl, možná proto na mě působil od prvního setkání jeho mužný zjev, vážnost a jakoby skrývaný smysl pro humor tak autoritativně. Nevěděl jsem o něm nic a dozvídal se to jen z útržků hovorů, ale stačilo mi vidět, s jakou úctou jej zdravili trampové, které jsme potkávali na výpravách po Brdech. Brdský psanec, šeptali si mezi sebou, a třináctiletému klukovi obestírali jednoho z jeho vůdců tajemnou legendou.“

CIN_special_2009_foto

Pokud máš více informací o dnes archivovaném ČINU a jsi ochoten(a) přispět k dokreslení souvislostí kolem jeho vydání v roce 2009, napiš zprávu do KOMENTÁŘE dolů pod náhledem titulních stran.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu ČIN – kliknutím na náhled strany:

CIN_special_2009

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *