BATLIČKOVY PŘÍBĚHY ve 39. ročníku časopisu SKAUT-JUNÁK

Dnes jsme připravili k publikaci kreslené seriály, které vycházely ve 39. ročníku  (1996-97) časopisu SKAUT-JUNÁK. Výběr s použitím titulní strany 3. čísla SKAUTA-JUNÁKA připravil už v roce 2014 Nemo. Děkujeme!

Povídky světoběžníka, radioamatéra, spisovatele a bojovníka proti nacismu Otakara Batličky (*1895   +1942) převyprávěl Bohumil Jírek (*1935   +1981) a osm z deseti nakreslil Petr Barč (*1941  +2017).

Digitalizovány jsou následující příběhy: Ocelová hrobka, Válečná lest, Vánoce na majáku, Výhra, Podivín, Zlatonosné pozemky, Dobrý tip, Na konci světa, Sloní hřbitov a Madonka.

V letech 1970-71 nakreslil Petr Barč šestnáct příběhů pro časopis RYCHLÉ ŠÍPY (nakladatelství  OPUS Ostrava) pro cyklus Příběhy statečných. Čtyři z nich zde uvedené jsou ovšem přepracované a nakreslené znovu. Zvláště výrazné je to u příběhu „Dobrý tip“. Původně zabíral tři strany, v přepracované podobě má pouze jednu stranu.

Kompletní 39.ročník (1996-97) časopisu SKAUT-JUNÁK byl na našem webu archivován 13.3.2014 >>>

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivované kreslené seriály z časopisu SKAUT-JUNÁK – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA„. V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu SKAUT-JUNÁK zde >>>

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *