Další kreslený seriál – tentokrát z PIONÝRSKÉ STEZKY

V časopise PIONÝRSKÁ STEZKA číslo 10 (19.ročník 1988-89) vyšla upoutávka na kreslený seriál PIRÁTŮV ODKAZ – ilustrována Miroslavem Schönbergem ve spolupráci s Kájou  Saudkem.

Autorem 24 stránkového kresleného seriálu je Antonín Jelínek.

Miroslava Schonbergera označuje Kája Saudek „svým nejnadanějším žákem„. Titulní stranu nakreslili společně. Další strany komiksu už kreslil pouze Miroslav Schönberg a předkládal je Kájovi Saudkovi „ke schválení“. Ten byl údajně už po nakreslení prvních stran spokojen tak, že s klidným svědomím přenechal práci na dalších stránkách už zcela svému spolupracovníkovi.

A od září 1989 ve 20.ročníku  (1989-90) začal od 1.čísla seriál PIRÁTŮV ODKAZ vycházet. Závěrečná 24. část tohoto válečného komiksu byla zveřejněna v posledním srpnovém čísle 21.ročníku v roce 1991. Autoři přitom údajně připravovali pokračování PIRÁTOVA ODKAZU, ale redakce (tehdy už STEZKY bez přívlastku „pionýrská“) raději místo toho začala vydávat ve 22.ročníku amerického Predatora. Ale ani to nepomohlo v tehdejší hektické době nastupujícího tržního hospodářství STEZCE přežít.

Znalci souvislostí vydávání PIRÁTOVA ODKAZU ví (jak naznačuju na začátku článečku),  že původně měl seriál ilustrovat Kája Saudek (redakce jej údajně odmítla) i to, že během vydávání proběhl přelomový listopad 1989 (A.Jelínek se možná trochu obával a začal připravený scénář asi měnit – z ruského zajatce se tak najednou stal Polák, pasáže o partyzánech jsou pravděpodobně kráceny….). 

Stáhni si (jako registrovaný uživatel) do svého tabletu, pc, notebooku kompletní příběh  vydávaný postupně v PIONÝRSKÉ STEZCEkliknutím na náhled titulní strany:

Piratuv_odkaz-01

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *