Dvě čísla časopisu BIZONÍ VÍTR – 11.ročník – 2001

BIZONÍ VÍTR je díky svému zaměření na „indiány“ podobný dalším dvěma titulům, které jsou už na tomto webu alespoň částečně archivovány – WAMPUM NESKENONU  a INDIAN HOBBY COURIER.

Digitalitzace časopisu  BIZONÍ VÍTR je zatím doménou Arta. Díky němu jsou dnes na detske-casopisy.cz archivovány další dvě čísla tohoto časopisu – BIZONÍ VÍTR– 11.ročník – 2001.

Časopis BIZONÍ VÍTR byl v roce 2010 přejmenován na WOODCRAFT a pod tímto názvem vychází jako spolkový časopis LIGY LESNÍ MOUDROSTI dodnes. Ještě v 8.ročníku (1997) byl vydáván BIZONÍ VÍTR nákladem 1000 kusů, ale od 9.ročníku (1998) klesl náklad na polovinu!  To je u „spolkových časopisů“ jev v tehdejších letech obvyklý. Snaha, aby v dnešní digitalizované době i takovéto tištěné periodikum přežilo je obdivuhodná a chvályhodná. Jistě by se to ale nepodařilo, kdyby nebyl BIZONÍ VÍTR „spolkovým“ časopisem, jemuž právě tento status zajišťuje relativně pevnou základnu čtenářů.

BIZONÍ VÍTR je spolkový časopis, který vychází už čtvrt století! V roce 2001 měl v tiráži napsáno: BIZONÍ VÍTR, časopis vydávaný Ligou lesní moudrosti. Určeno pro vnitřní potřebu. Změnilo se i složení redakce. Šéfredaktorem 11.ročníku byl Josef Porsch – Ablákela. Náklad časopisu byl 500 výtisků.

BIZONÍ VÍTR_11_2001_1_editorial

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivované číslo časopisu BIZONÍ VÍTR – kliknutím na náhled strany:

BIZONÍ VÍTR_11_2001_1_obálka

BIZONÍ VÍTR_11_2001_4_obálka

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *