Jedno číslo BIZONÍHO VĚTRU z roku 1997 – 8.ročníku

Časopis  BIZONÍ VÍTR – 8.ročník – 1997 digitalizoval Art. Díky jemu je tento časopisecký titul na detske-casopisy.cz  zachycen a archivován už třetím číslem.

BIZONÍ VÍTR je spolkový časopis, který vychází už čtvrt století! V roce 1997 měl v tiráži napsáno: „BIZONÍ VÍTR, čtvrtletník vydávaný Ligou lesní moudrosti určený pro vnitřní potřebu.“  Šéfredaktorem byl Petr Hendl – Wanigiska. Náklad časopisu byl stále 1000 kusů.

Archivované číslo je speciálem věnovaným přípravě letního tábora. Má úctyhodných 60 stran.

„Držíte v ruce nový přírůstek Bizoního větru – táborový speciál. Snažili jsme se v něm shromáždit všechny informace pořebné pro zařízeni tábora, návody na organizaci dne a programu, tipy a náměty na táborovou hru a nějaké ty hry a nápady, které lze na táboře použít. Jak jsme ale záhy zjistili, tématika je tak obsáhlá, že i přesto, že jsme přidali 16 stránek navíc oproti původním plánům, nevešlo se nám sem vše to, co bychom rádi. Také jsme se orientovali převažně na dětské kmeny s indiánskou motivací. Berte tedy toto číslo jako základ, na který třeba v příštím ročníku naváže „vyšší táborová škola“.

BIZONÍ VÍTR je díky svému zaměření na „indiány“ podobný dalším dvěma titulům, které jsou už na tomto webu alespoň částečně archivovány – WAMPUM NESKENONU  a INDIAN HOBBY COURIER.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivované číslo časopisu BIZONÍ VÍTR – kliknutím na náhled strany:

BIZONÍ VÍTR_8_1997_3_obálka

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *