Jednohubka – WESTERN WORLD 03.ročník (2003) číslo 04

Jedno číslo časopisu WESTERN WORLD obsahuje 60 strán. To je vlastne zhruba je 2/3 ročníka z iných časopisov.

Aj z tohto dôvodu som tejto rubrike dal spoločný, česko – slovenský názov JEDNOHUBKA.

O množstve bohato ilustrovaných, témovo navzájom popretkávaných článkov ani písať nemusím. Tak v krátkosti spomeniem pár článkov zameraných netradične na ženy Divokého západu.

Vysvetlenie najlepšie podá úvod príspevku KAM ČERT NEMŮŽE… nastrčí ženskou… „ Přitom jsme se zatím v našem vyprávění o ženách takřka nezmiňovali. Copak historii Divokého západu nevytvářely i ony? Jistě ano, jenomže jejich osudy zůstávaly většinou bez povšimnutí, nebo jsou opředeny tolika legendami, že nalézt v nich skutečnost je téměř nemožné. V žádném případě však úlohu žen nemůžeme podceňovat.“

Ďalšie článočky sa zamerajú na ženy ako farmárky, rodeové hviezdy a aj rodeové babičky.

A posledný popisuje expozíciu v múzeum v meste Fort Worth, venované ženám západu – cowgirls.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu WESTERN WORLD z roku 2003, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu WESTERN WORLD – kliknutím na náhled strany:

(Zdroj: totem)

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA„. V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu WESTERN WORLD zde >>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *