Jubilejní číslo ČTYŘLÍSTKU z roku 1992

Pro detske-casopisy.cz digitalizoval ČTYŘLÍSTEK opět Petr K. Moc děkujeme.

Jubilejní 200.číslo z roku 1992 má 34 stran.

V jeho úvodníku se píše: „Ahoj, děvčátka a kluci, toto je dvousté vydání našeho časopisu. Setkáváte se s námi už pěkně dlouho, a tak nás napadlo, že vám u příležitosti jubilea ukážeme zase nějaké nové tváře. Tváře jsou nové, ale věřte nebo ne, s tím pánem a tou paní se potkáváte hezkou řádku let. Na stránkách ČTŘLÍSTKU, samozřejmě. Malíř pan Nemeček nás totiž kreslí a spisovatelka paní Štíplová pro vás i pro nás připravila většinu našich dobrodružství. Takže jsme si je pozvali na tuhle stránku ČTYŘLÍSTKU, že je pro vás trochu vyzpovídáme. Položili jsme jim pár otázek. “  

ctyrllistek_(1992)_cislo_200_foto_autoru_otazkyctyrllistek_(1992)_cislo_200_foto_autoru

 

Neoficiální, fanouškovský web ČTYŘLÍSTKU píše o 200.čísle: „Čtyřlístek připravuje oslavu dvoustovky a očekává hosty. Fifinka najde doma balíček, poslal ho dr. Faust, muž z budoucnosti. V balíčku je časoprostorový regulátor ve tvaru prstenu, který Čtyřlístek zavede do různých časových období, vše plně automaticky.

ctyrlistek_cislo_200

Čtyřlístek se objeví ve starém Řecku, regulátor zajistil i dobové kostýmy. Čtyřlístek se jde podívat na pravou olympiádu. Probíhá hod diskem a všichni hledají závodníka Bobopula. Pořadatelé myslí, že Bobík je Bobopulos a dotlačí ho na závodiště. Bobík hodí diskem z Olympie až do Atén. Další disciplína má být běh, dostaví se ale pravý Bobopulos, od Bobíka k nerozeznání, a je na Bobíka naštvaný. Čtyřlístek před ním a poskoky unikne do budovy, kde vylije na zem nádobu s olejem a získá tak čas. Čtyřlístek si vypůjčí koňské spřežení a prchá dál, Bobopulos ho ale stíhá se svým spřežením. Prsten právě signalizuje změnu, Čtyřlístek zmizí a Bobopulos si začne myslet, že se jednalo o bohy. Čtyřlístek se objeví ve středověku, všichni vystrojení jako kejklíři, Bobík dokonce za medvěda.

ctyrlistek_cislo_200b

Bobík na poslední chvíli zachrání mladíka, který se chtěl oběsit na větvi. Mladík vysvětlí, že mu unesli nevěstu do hradu. Čtyřlístek se nabídne, že mu snoubenku zachrání, kejklíři jsou vítáni na každém hradé. Pán hradu kejklíře uvítá, snad rozveselí tu ženu, kterou unesl a chce ji za manželku. Žena si všimne, že komedianti mají její šátek, který věnovala mladíkovi. Žena přijde k vojvodovi, chce vidět kejklíře. Čtyřlístek si ke svému číslu přinese rajčata, která po všech hází, pak Bobík vezme princeznu a utíkají z hradu tajnou chodbou, kterou Myšpulín náhodou našel. Žena se šťastně shledává s mladíkem a Čtyřlístek mizí do jiné doby, do 17. století. Kluci jsou vystrojeni jako mušketýři. Čtyřlístek si všimne známých čtyřech mušketýrů, které nepřátelé zahnali do domu, který chtějí vypálit. Čtyřlístek se nabídne jako vyjednavači a vstoupí do domu. Uvnitř si s mušketýry vymění šaty a nepřátelé tak zatknou Čtyřlístek. Čtyřlístek je uvězněn v Bastile, jenže po chvíli zmizí, dozorce se diví, kam se mohli zajatci vypařit. Čtyřlístek se vrátil do roku 1992, o 10 minut později než odletěl. Prsten sám odlétá, přilétá ale obálka s fotografiemi z výletu. Před domem už čekají hosté, se kterými pak Čtyřlístek na zahradě oslavuje. Jsou to staří známí ze stránek Čtyřlístku, například Alenka a Vašek, Olda a Polda nebo Anča a Pepík.“

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivované číslo časopisu ČTYŘLÍSTEKkliknutím na náhled strany:

CTYRLISTEK_(1992)_cislo_200

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *