Na motivy románu Rafaela Sabatiniho ODYSEA KAPITÁNA BLOODA napsal Vladimir Kincl. Nakreslil Gustav Krum. Do archivu jej v digitální formě poskytl Petr K.
Premiérově vycházel tento komiks ve čtrnáctideníku ZÁPISNÍK (1971-72). Ve 2. upraveném vydání vyšlo jako příloha 33. ročníku (1988-89) časopisu ABC a naposledy tento kreslený příběh vydalo v roce 2002 nakladatelství BB ART ve VELKÉ KNIZE KOMIKSŮ– GUSTAV KRUM.
Web MAYOVKY NA INTERNETU píše o absolutní špičce české ilustrátorské scény Gustavu Krumovi (*1924 +2011): „Ze starých novin a časopisů, např. Illustrated London News a Širým světem, si tehdy vystřihoval obrázky, které pak nalepoval do sešitů. Svůj sběratelský záběr časem rozšiřoval i o staré knihy. Se svým přítelem Karlem Tomanem prolézal všechny pražské antikvariáty a hledal nejrůznější obrazové publikace. Archiv sešitů s tisícovkami národopisných a architektonických studií, databáze kostýmů a vojenských uniforem, se stal mohutným zdrojem pro pozdější ilustrace.
V červnu 1939 složil Krum přijímací zkoušky na brněnskou techniku a byl přijat na obor parní stroje. Protože však o pár měsíců později vypukla druhá světová válka a maminka si přála, aby syn zůstal v Jihlavě, vystudoval dvouletou obchodní školu a na podzim roku 1941 nastoupil jako úředník do jihlavské Okresní nemocenské pojišťovny. V říjnu 1942 byl Krum povolán k výkonu vojenské služby v německé armádě (otec byl německé národnosti) a následující rok v únoru byl odeslán na východní frontu. V srpnu přeběhl do sovětského zajetí, o dva měsíce později byl přijat do československé jednotky v Buzuluku a zvolna postupoval směrem k naší hranici. V březnu 1945 byl neznámým četařem označen jako Němec a následně předán Sovětské armádě. Přes dva roky strávil v sovětských zajateckých táborech v Polsku a na Ukrajině.
Po skončení války byli Krumovi rodiče rozděleni a odsunuti – matka se ocitla v Rakousku, nakonec se ale vrátila k rodině do Jihlavy, otec se usadil v Bavorsku. Po mnoha neúspěšných pokusech o písemné spojení s rodiči se k mamince přeci jen jeden z dopisů dostal. V září 1947 navštívil zajatecký tábor československý konzul, který uznal, že je Krum vězněn neprávem. V polovině října byl odeslán do Košic a následně byl propuštěn ze zajetí.
V listopadu 1948 nastoupil jako malíř porcelánu v závodě Gloria ve Staré Roli. O půl roku později složil zkoušky na Akademii výtvarných umění v Praze, kde studoval 2 roky figurální malířství u profesora Holého a 3 roky grafickou speciálku u profesora Pukla. Během studia se oženil s Liselotte Mages a narodila se mu dcera Dagmar, později ještě syn Petr. V červnu roku 1954 ukončil Krum studia na Akademii a vstoupil na dráhu profesionálního ilustrátora. …„
Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivovaný kreslený příběh KAPITÁN BLOOD – kliknutím na náhled strany: