Komiks PEKELNÁ KŘIŽOVATKA z týdeníku AHOJ – 8.ročník – 1940

Dnes archivovaný komiks z 8.ročníku časopisu AHOJ (z roku 1940) pro detske-casopisy.cz  digitalizoval Onuca. Veliký dík!

Dnes archivovaný komiks znovu vyšel i v roce 1993 v knižnici – časopisu RANČ 13-18 čísle.

Kreslený seriál PEKELNÁ KŘIŽOVATKA s krásným podtitulem DOBRODRUŽNÝ OBRÁZKOVÝ ROMÁN nakreslil podle westernového románu pro časopis AHOJ malíř a ilustrátor František Stejskal (*1930  +1983). Snažil jsem se dopátrat něco o autorovi uvedeném jako J.Cole, ale moc jasno zatím nemám. Jackson Coleje patrně pseudonym pro řadu westernových spisovatelů, kteří psali pro amerického vydavatele časopisů BETTER PUBLICATIONS.

Časopis AHOJ se nám zatím v jeho úplné podobě nepodařilo archivovat. A tak alespoň citaci z Wikipedie o týdeníku AHOJ (který dobrodružný obrázkový román PEKELNÁ KŘIŽOVATKA na pokračování v roce 1940 publikoval):

Ahoj, případně Ahoj na neděli byl týdeník, vydávaný nakladatelstvím Melantrich v letech 1933–1943 (celkem 11. ročníků). Redaktorem časopisu byl Vladimír Peroutka. Nakladatelství vydávalo rovněž Romány Ahoje (nebo Kapesní knihovna obrázkového týdeníku Ahoj). V letech 1937–1943 vyšlo celkem 20 svazků.“

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu AHOJ  z roku 1940, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhled titulní strany.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivovaný dobrodružný obrázkový román PEKELNÁ KŘIŽOVATKA z časopisu AHOJ  – kliknutím na náhled strany:

2 thoughts on “Komiks PEKELNÁ KŘIŽOVATKA z týdeníku AHOJ – 8.ročník – 1940

  1. Tenhle komiks ale nepodází z AHOJE , nýbrž z časopisu RANČ z devadesátých let a to vím zcela bezpečně, protože jsem ho sám skládal do současné podoby a i „obálka“ je můj výtvor. To jenom na vysvětlenou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *