Komiks VZPOURA ANDROIDŮ ve vydáních z let 1990 a 1994-95

Dnes archivovaný „komiks“ VZPOURA ANDROIDŮ vycházel na pokračování v časopise SVOBODNÉ SLOVO (1969-70, 25. až 26. ročník) i ABC (1994-95, ročník 39). A v roce 1990 vyšel komiks v barvě, spolu s dalšími dvěma, které nakreslil Miloš Novák a napsal Emil Škaloud, v ostravském nakladatelství Profil.

Tomáš Prokůpek, Pavel Kořínek, Martin Foret a Michal Jareš v téměř tisícistránkovém díle DĚJINY ČESKOSLOVENSKÉHO KOMIKSU 20.STOLETÍ na stranách 459-460 uvádí:

Již do období mezi druhým a třetím případem inspektora Dorgese zařadilo Svobodné slovo první ryze vědeckofantastický Novákův komiks. Čtenáři se v něm potkali s kapitánem Claudiem, kterého čekala Vzpoura androidů (s. Emil Škaloud, s. 7.-13. 12. 1969, 24x). Vesmírný pilot se v tomto komiksu spolu s androidí posádkou vydává na jeden z měsíců Saturnu, aby zachránil svého uneseného otce. Postupně však přichází o jednoho robotického podřízeného za druhým, až se ti zbývající kvůli poruše rozhodnou, že jsou lepší než on a lidé vůbec – a usmyslí si zničit Zemi.
Další Novákovy sci-fi cykly pak deník zařadil po završení posledního z Dorgesových případů. I scénář příběhu Po 7 tisíciletích (28. 3.-23. s. 1970, 9x) napsal Škaloud a i tentokrát se v něm hojně pracovalo se sci-fi prvky: expedice lovců orchidejí zahlédne nad džunglí UFO, načež se na určené místo vypraví armáda, která v pradávné stavbě objeví podivnou mumii mladé ženy…

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání komiksu VZPOURA ANDROIDŮ, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný přispěvatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná stránky komiksu VZPOURA ANDROIDŮ  – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu ABC zde >>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *