KOMIX-MIX – 1.ročník – 1996

Dnes archivovaná čísla časopisu KOMIX MIX z roku 1996 pro detske-casopisy.cz  digitalizoval Petr S. Veliký dík!

V úvodníku historicky prvního čísla redakce píše: „Milí čitatelia! Práve sa Vám dostal do rúk nový slovenský komiksový časopis určený pre -násť ročných a starších čitateľov. Na západe zaujíma komiksový žáner nezanedbatelné miesto vo svete literatúry. Na literárnu hodnotu obrazkov s titulkami v bublinách sú vo svete rozne názory. Nemá zmysel s týmito nazormi polemizovat. Možno azda iba dodali, že hodnota toho, čo čítame, je do určitej miery zavisla aj od nás samotných. V Komix—mix sú tri pribehy na pokračovanie (Nemesis v príbehu Purity, Letné kúzlo a Flesh) a jeden príbeh s voľným pokračovaním (Sudca Dredd). Bolo ťažke vybrať také pribehy, aby oslovili každého, ale veríme, že Sudca Dredd, Nemesis, Letné kúzlo a Flesh si najdu svojich čitateľov vo všetkých kútoch Slovenska …“

Časopis vycházel měsíčně v rozsahu 28 stran – obálka barevná, vnitřní strany černobílé. KOMIX MIX stál 16,9 Sk.

Podle dostupných informací byl 1. ročník KOMIX MIXU zároveň i ročníkem posledním – vyšlo jen zde archivovaných 5 čísel. Úplně poslední stránka vypadala takto:

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu KOMIX-MIX z roku 1996, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu KOMIX-MIX  – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla KOMIX-MIX zde >>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *