MATEŘÍDOUŠKA č.12 – 24.ročník – 1967-68

Pro detske-casopisy.cz digitalizovala čísla 24.ročníku časopisu MATEŘÍDOUŠKA jako svůj vstupní časopis Ester. Děkujeme. Číslo 1 bylo archivováno v článečku z 10.2.2015.

Protože článeček o 24.ročníku MATEŘÍDOUŠKY byl uveřejněn před čtyřmi měsíci, dnes jen velmi stručně.

Olga Bezděková – PO STOPÁCH KRESLENÝCH SERIÁLŮ – 1 .díl, strana 150-151:Dvacátý čtvrtý ročník se vyznačuje změnou formátu i rozsahu, což se promítlo i do kresleného seriálu. Vedle závěrečných příhod Pana Kramuly a rozbíhajícího se seriálu Kocour Vavřinec se na poslední stránce objevil nový zábavný seriál nazvaný Míša a Šíša na cestách (1967-69, 11x ), který pokračuje i v dalším ročníku.

Příběhy Kocoura Vavřince a jeho přátel vycházely v MATEŘÍDOUŠCE nepřetržitě deset let. Je to první seriál, jemuž je v časopise po nějaký čas vyhrazena dvoustrana, v pozdějších letech zadní strana obálky.“

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k dokreslení souvislostí kolem vydávání 24.ročníku MATEŘÍDOUŠKY v letech 1967-68, prosím, napiš do KOMENTÁŘE dolů pod náhledem titulní stránky.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu MATEŘÍDOUŠKA – kliknutím na náhled strany:

MATERIDOUSKA_24.rocnik_(1967-68)_cislo_12

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *