Dnešní RADIOAMATÉRSKÁ ŠKOLA má na detske-casopisy.cz svoji premiéru. Jako vstupní časopis ji digitalizoval Jarda. Děkujeme!
K „časopisu“ Jarda poslal informaci: „Ze samotných sešitků jsem nezjistil prakticky nic, nanejvýš:
– šlo zřejmě o podporu mladých elektrokutilů ze strany Pražského obchodu potřebami pro domácnost, n.p. (začátkem 50. let byla státní podpora zájmu o technické obory opravdu masivní, účinná a všestranná)
– za obsah edice zřejmě nesla odpovědnost prodejna radiotechnického a elektrotechnického zboží Václavské nám. 25
– náročnost návodů a jejich autoři byli různí
– vydavatel si nedělal starosti s nějakými vydavatelskými podrobnostmi, takže jen v sešitku č. 14 jsem našel drobounkým písmem poznámku „Povoleno pod č.j. 3852/53 ze dne 8.VII.1953″. U jiných ani to ne.
– název edice byl původně Radioamatérská škola s podtitulem „Stavební návod, propagační a učební pomůcka“, ale zhruba od 13. svazku změnili název na Stavební návod a popis, podtitul zůstal stejný
– takže ten časový údaj je neurčitý, prostě začátek 50. let“
Třeba se pomocí návštěvníků tohoto webu podaří vypátrat více informací o tomto v širší veřejnosti téměř neznámém periodiku. Pokud můžete přispět jakoukoliv informací, která by přispěla k dokreslení souvislostí kolem vydávání RADIOAMATÉRSKÉ ŠKOLY, napište do KOMENTÁŘE dolů pod náhledem titulní stránky.
Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku kliknutím na titulní stranu celý sešit uložený do jednoho souboru PDF:
Ahoj, Radioamatérská škola nebyl časopis ale stavební návod vydávaný Elektra n.p, Pražský obchod potřebami pro domácnost n.p, poslední Domácí potřeby Praha. Z počátku jen radiopřijimače později i jiné elektropřístroje. Vydáno bylo 48 čísel, poslední č.48 byl vydán v 60 letech – VKV dekodér už s tranzistory. Prodávany byly v prodejnách Elektro s radiosoučáskami. J.B