Nulté číslo WESTERN WORLD – 00.ročník – 2000

Pri evidencii a triedení časopisov, ktoré digitalizujem pre náš projekt, sa mi podarilo objaviť nulté číslo časopisu WESTERN WORLD. Dnes ho zaraďujem ho do nášho archívu.

Toto nulté číslo časopisu WESTERN WORLD vyšlo zhruba na prelome 20. a 21. storočia . Na našom webe sme ho už niekoľkokrát publikovali https://detske-casopisy.cz/tag/western-world/ .

V tiráži sa dozvedáme mená redakčného tímu: Šéfredaktor: Jiří Lamplot Redaktor: Ing. Silvie Lečíková Grafická úprava: Petra Endlová Redakční rada: Ing. Andrea a Zdeněk Polákovi, Michaela Martinková, Jiří Zach, Jiří Kohout, Josef Moravec, Ing. Jiří Žežulka, Marek Černoch, MVDr. Štěpánka Kotoučová, Libor Matýšek – Florida, USA

Cena bola stanovená na 49,- Kč a 62.- Sk. Periodicita bola stanovená na 12 čísel ročne. Autori WESTERN WORLDU mu vytvorili propagačnú www stránku. Jej podobu sa mi podarilo vypátrať pomocou http://web.archive.org/ .

O plánovanom smerovaní a štruktúre časopisu bol napísaný úvodník, ktorý vám prinášam v jeho skrátenej podobe:

Vážení čtenáři,

dostáváte do rukou nový měsíčník, který se bude obsahově zabývat vším, co se přímo týká westernu nebo s ním souvisí. Jeho název je WESTERN WORLD.

Časopis bude zaměřen nejen na soutěže ve westernovém ježdění a rodeu u nás i v zahraničí, ale bude obsahovat i příspěvky s problematikou chovu koní a dobytka, historie Divokého západu nebo navštívenky z nižných rančů a jiných lokalit doma i ve světě. Své stránky budou mít vyhrazeny např. i country muzika, recepty westernové kuchyně apod. Magazín bude spolupracovat i, s řadou známých osobností, jako např. Jean Claude Dysli, jelikož již nyní má WW s řadou z nich dohodu o zmíněné spolupráci. Co se týká sdružení a klubů, budou se na stránkách Western Worldu objevovat materiály českých asociací Quarter Horše, Paint Horse, Appaloosa, Western Riding Clubii, Asociace rodeových sportů. Rodeo Corralu, Trappers Corralu, Indians Corralu WI a dalších. Po dohodě, kterou jsme předběžně učinili na Slovensku, bude časopis obsahovat i materiály našich východních sousedů.

Rádi otiskneme i Vaše příspěvky po telefonické domluvě, přičemž bychom rádi v časopise prezentovali opravdu vše zajímavé a nikoli jen to prestižní či jinak důležité. Rovněž budeme vděční za to, když nám sdělíte, co byste rádi na našich stránkách našli, protože právě tyto požadavky budou při tvorbě našich čísel směrodatné. Na naši redakci se můžete obrátit i s Vašimi problémy a dotazy, které se budeme snažit zodpovědět nejen my sami, ale i řada našich kolegů a přátel doma i v cizině.

Zároveň Vám nabízíme předplatné tohoto časopisu, jelikož uvažujeme, že první čísla budou distribuována pouze touto cestou. V příštím roce bude distribuce pravděpodobně prováděna i klasickým způsobem (na Stánky PNS), a to nejen v Čechách, ale i na Slovensku.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu WESTERN WORLD z roku 2000, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu WESTERN WORLD – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA„. V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu WESTERN WORLD zde >>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *