PIONÝRSKÁ STEZKA – 12. ročník (1981-82)

Na stránce https://detske-casopisy.cz/pionyrska-stezka-12-rocnik-1981-82-1-cislo/ bylo uveřejněno nekompletní 1. číslo tohoto ročníku.

Dnes zveřejňuji další čísla, včetně kompletního 1. čísla.

Stále však ještě chybí číslo 6 a stránky 23 – 26 v čísle 2 – snad se nalezne někdo kdo tato čísla doplní.

Složení redakce:

Bližší text byl zveřejněn na této stránce. Já doplňuji některé rubriky, které provázely tento ročník. Oblíbená rubrika TELEFONICKÉ SETKÁNÍ S HVĚZDAMI představila Hanu Zagorovou, Zuzanu Záveskou, Michala Dočolomanského, Luďka Bukače, Andreu Čunderlíkovou, Jarmilu Kratochvílovou a další sportovce i umělce.

V celém ročníku časopis prezentoval Mistrovství světa ve fotbale, které probíhalo ve Španělsku – MUNDIAL ´82. Oficiálním maskotem mistrovství byl „pomerančík“- naranjito. V jedenácti pokračováních OD MONTEVIDEA PO MADRID byla historie všech fotbalových mistrovství světa.

Tak jako i v minulých ročnících  se časopis věnoval Mistrovství světa formule 1 v rubrice  F-1.

Do klubů pionýrské stezky patřily oblíbené rubriky OLYMPIJSKÝ KRUH, ilustrovaný Kájou Saudkem, MLADÝM TURISTŮM a PLNÁ POLNÍ kde se seznamovali čtenáři s naší armádou a vojenskou technikou a se znalostmi, které vojáci museli ovládat. Byly zde i různé, většinou sportovní hry. Redakce se věnovala řadě sportů ve svých reportážích a příbězích z pionýrských oddílů, sportovních a turistických oddílů dětí a mládeže. Hokej, tenis, fotbal, jezdectví, lyžařské sporty a další sporty patřily k náplni časopisu.

Oblíbené  kartotéky a celostránkový plakát s našimi i světovými sportovci a umělci pokračoval i v tomto ročníku.

Děvčatům byl věnovaná  stránka  PRAKTICKÁ DÍVKA.

Několik stránek   obsahovaly hádanky,  různé soutěže, křížovky , humor   a inzerci BLEŠÍ TRH. Na dotazy čtenářů odpovídala VŠEVĚDNA. Celoroční velká soutěž „Ve stopách mladých (rudých) průkopníků“ se zúčastnilo  přes 250 kolektivů v počtu  kolem 5000 soutěžících

Dobrodružstvím  se zabývaly rubriky Z TRESTNÍCH SPISŮ, DRAMATICKÉ OKAMŽIKY, DOBRODRUŽSTVÍ VŠEDNÍHO DNE a  také povídka v každém čísle.

Jedním ze sponzorů Pionýrské stezky byla Česká státní spořitelna. Spořitelně patřila 22 stránka časopisu. Jirka Spořínek – maskot spořitelny – formou povídky seznamoval čtenáře, že je možné spořit již od dětství.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu PIONÝRSKÁ STEZKA z roku 1981-82, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu PIONÝRSKÁ STEZKA – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA„. V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu PIONÝRSKÁ STEZKA zde >>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *