Změna pro registrované uživatele – expirace doby přístupu!

Díky Totemovi se budou na detske-casopisy.cz objevovat pravidelněji článečky ve slovenštině. To zaregistruje zřejmě každý pravidelný návštěvník našeho webu.

Co je ale pro oči návštěvníků skryto,  je přitom také velmi důležité pro existenci internetové části našeho projetu. Tady se díky Totemovi podařil výrazný posun, který byl nad mé amatérské znalosti.

  • Především se podařilo vyřešit a diverzifikovat lepší zálohování webu, což by mělo v praxi znamenat, že po napadení webu nebude nedostupný třeba tři týdny, jak se v uplynulých letech stávalo.
  • Časopisy v archivu detske-casopisy.cz budou „orazítkovány“ (ve vlastnostech PDF souboru bude vložen kontakt na náš projekt) a uzamčeny proti úpravám.
  • Už si můžeme dovolit praktikovat pravidlo zvýhodňující „aktivní spolupracovníky projektu digitalizace“ – přístup na 1 rok.

Poslední bod je vhodné vysvětlit. Už při spuštění tohoto webu 15.8.2013 bylo na stránce JAK SE STÁT REGISTROVANÝM UŽIVATELEM TOHOTO WEBU jasně formulováno: POZOR – přístup platí 1 rok a prodlouží se (po doběhnutí výročí registrace) vždy o další rok po zaslání dalších digitalizovaných časopisů (které nebudou aktuálně na webu archivovány). Před ukončením platnosti přístupu do archivu, bude každý registrovaný uživatel webu upozorněn mailem na adresu, kterou uvedl při registraci. Cílem tohoto omezení je udržet tým „živých“ spolupracovníků a znesnadnit neoprávněné (nezasloužené) sdílení přístupu do archivu.“

Aktuálně je na webu registrováno něco přes 160 uživatelů, kteří splnili základní podmínku – dodali digitalizované alespoň jedno číslo, které jsme na webu aktuálně neměli archivované. Nemám přesné statistiky, ale troufám si tvrdit, že cca polovina z nich dodala pouze to jedno jediné číslo potřebné pro získání přístupu k archivu a tím jejich nabízená „spolupráce na projektu“ skončila. Vzhledem k tomu, že jsem web řešil výhradně sám, neměl jsem čas ani energii hlídat, kdo alespoň 1x ročně poslal alespoň 1 číslo doposud nearchivované.

Nyní se Totemovi podařilo najít řešení jak u každého registrovaného uživatele nastavit expirační dobu přístupu. Po jejím vypršení mu jeho přístup do archivu přestane czgovat.

V tuto chvíli má každý z registrovaných uživatelů (vyjma pěti nejaktivnějších) nastavený plný přístup do 30.4.2017.

Pokud víte, že jste poslali do archivu digitalizované číslo po 1.5.2016, pošlete mail na editor(zavinac)detske-casopisy.cz s informací:

  • datum kdy jste číslo poslali
  • z jakého mailu

Ověříme a nastavíme dobu pro plný přístup správně na celý rok.

Pro ty, kteří skutečně déle než rok žádný digitalizovaný časopis neposlali, důležitá informace – po té, co od vás dorazí číslo, které ještě nemáme v archivu, obratem bude váš plný přístup prodloužen o 1 rok –  prosím, připojte do mailu stručnou zprávu – „prodloužit přístup„.

 

 

2 thoughts on “Změna pro registrované uživatele – expirace doby přístupu!

  1. povzdech – polemika : Ahoj, když jsem se k něčemu dostal, měl jsem snahu posílat naráz celé ročníky. Moje chyba, že jsem si nepročetl podmínky pro přístup a v nadšení posílal co jsem měl. Mohl jsem mít, tak na 80let dopředu vystaráno. (no a k tomu i odkaz na tři ročníky Trampa a několik ročníků Tomíka – to už by bylo nad stovku :-)). Tak teď si přístup „zasloužím“ jedním číslem ročně. I tak díky za tu možnost. Jak to zpívá Mňága? : „Naplňuje se láhev po kapkách
    a sny už leží na marách…“. Trpělivost přináší růže a často i šediny a vousy. Radek Art Langr

    1. Neboj, takových spolupracovníků, kteří poslali stovky digitalizovcaných časopisů si vážíme a netrpíme nevděkem či krátkou pamětí. A pokud by se stalo, že se nedostaneš ke stažení časopisu, stačí jen napsat a vše bude obratem napraveno 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *