ZPRAVODAJ SPJF – 1993

Dnes archivovaná čísla časopisu ZPRAVODAJ SPJF z roku 1993 pro detske-casopisy.cz  digitalizoval Nemo. Veliký dík!

Na wikipedii lze najít informaci, že ZPRAVODAJ SPJF byl časopis vydávaný Sdružením přátel Jaroslava Foglara v období od roku 1990 do roku 1998 (poslední 30. číslo vyšlo 30. ledna 1998). V současnosti časopis nevychází (byl sloučen s časopisem Bobří stopou). Časopis informoval především o badatelsko-sběratelské oblasti dění okolo osoby spisovatele Jaroslava Foglara a o dalších aktivitách Sdružení přátel Jaroslava Foglara. Ve Zpravodaji SPJF poprvé vyšla díla některých známých českých kreslířů, včetně komiksů.“

Sdružení přátel Jaroslava Foglara (SPJF) vzniklo v prosinci 1990, se souhlasem slavného spisovatele. SPJF sdružuje příznivce a přátele díla Jaroslava Foglara a pokračovatele jeho výchovných myšlenek. Jeho hlavním posláním je práce s dětmi a mládeží a sběratelsko-badatelská činnost v rámci Jestřábova odkazu. Sdružení přátel Jaroslava Foglara, z.s. je spolek, sdružující děti i dospělé příznivce Jaroslava Foglara. V současnosti se jako jediná dětská organizace zaměřuje na práci s dětmi formou mikrokolektivů bez dospělého vedoucího, takzvaných klubů.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu ZPRAVODAJ SPJF z roku 1993, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný přispěvatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu ZPRAVODAJ SPJF  – kliknutím na náhled strany:

 

 

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla ZPRAVODAJ SPJF zde >>>

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *