Stručné info o 3. setkání

Několikrát nuceně odložené 3. setkání dobrovolných přispěvovatelů detske-casopisy.cz se nakonec uskutečnilo. Sjeli jsme se do Kateřinic (u Vsetína) ze Slovenska, Slezska, Moravy i Čech.

Ještě v pátek večer jsme debatovali o nutné změně webu, kterou si vynucují vyšší bezpečnostní standardy. Nejkrutější bylo, že se musíme nějak rozhodnout, přestože informace ohledně tvorby webů máme na vyloženě amatérské úrovni, a nesprávné rozhodnutí může negativně ovlivnit společný archiv téměř 14 tisíc čísel starých časopisů pro děti a mládež : -(

Přesto se našel prostor i na výměnu zkušeností při digitalizaci časopisů či vzpomínku na Mirka, který byl v oblasti digitalizace časopisů nejvzdělanější a nejzkušenější z nás.

Sobotu jsme mimo další osobní výměny zkušeností věnovali praktické ukázce, jak se připravují články na web – pomocí propojení notebooku s dataprojektorem, mohl každý přehledně a detailně vidět konkrétní kroky při editaci i „šifrování“ PDF proti neoprávněnému stažení.

A taky byl prostor pro nejrůznější historky, skrze které jsme měli možnost se lépe poznat. Mimochodem, pokud se nemýlím, věk zúčastněných se pohyboval mezi 56-78 lety, a protože někteří to plánují dotáhnout přes stovku, je dost velká šance, že se ještě párkrát potkáme : -)

Zase někdy : -)

One thought on “Stručné info o 3. setkání

  1. Ďakujem Dazulovi za zorganizovanie stretnutia, Irče za výbornú kyselicu a guláš, Jardovi za nezabudnuteľné koláčiky a všetkým za milú spoločnosť.
    Nebolo nás veľa, ale o to osobnejšie a úprimnejšie boli rozhovory a výmena skúseností.
    Teším sa, že som spoznal nové tváre a ako píše Dazul, minimálne ešte 22 rokov by sme sa chceli stretávať v tomto, prípadne rozšírenejšom zložení. 🙂

    totem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *