TRAMP – 10.ročník – 1993

Dnešní čísla 10.ročníku časopisu TRAMP pro detske-casopisy.cz digitalizoval Nell1967. Moc děkujeme!

V roce 1993 –  10.ročníku – měl časopis TRAMP téměř pořád stejný podtitul MĚSÍČNÍK PRO MILOVNÍKY PŘÍRODY A VOLNOSTI. Pro připomenutí – v roce 1990 (7.ročník) mělo první číslo podtitul „MAGAZÍN NOVÉ SVOBODY PŘÍLOHY S MĚSTEM ZA ZÁDY„, ale už 2.číslo si neslo v podtitulu „magazín pro milovníky přírody a volnosti“ a ve 3.čísle se podtitul ustálil na „MĚSÍČNÍK PRO MILOVNÍKY PŘÍRODY A VOLNOSTI„. Tiráž časopisu v zápatí poslední strany mimo jiné uvádí: „Vydává Zdeněk Vašíček – vydavatel na adrese: K lesu 8/65, Ostrava-Heřmanice, 713 00. Šéfredaktor: Zdeněk Vašíček… Cena 10,- Kč.“  Časopis TRAMP vycházel v rozsahu 32 stran.

Časopis TRAMP je na našem webu zastoupen i prvorepublikovými čísly. Nepominutelnou složkou tradičního trampování už od 1. světové války, byly vždy písničky a zpívání. Od toho je jen kousek k poesii. Ke cti časopisu TRAMP je, že se v každém čísle našla celá stránka, plná amatérských básní.

O prvorepublikovém, osmašedesátkovém i posametovém časopisu TRAMP bylo na tomto webu publikováno přes šedesát článků, nových informací tedy lze dnes přinést asi jen málo. A tak si alespoň dovoluji odkázat na článek odjinud „Tramp Ďáblík: To zase bude potlach„, kde se mimo jiné píše: „A 15. ledna 1990, hned po pádu režimu, Vašíček začal Trampa opět vydávat …“

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu TRAMP v roce 1993, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný přispěvatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu TRAMP – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke stažení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA„. V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla TRAMPA  zde >>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *