Příloha PIONÝRSKÉ STEZKY – 8.ročníku – 1977-78 – MAJOR ZEMAN

Přílohy z 8.ročníku PIONÝRSKÉ STEZKY (1977-78) pro detske-casopisy.cz digitalizoval Damro. Moc děkujeme!

Časopis PIONYRSKA STEZKA – měsíčník pro sport, turistiku,brannost a dobrodružství vydávala ÚR PO SSM (ústřední rada pionýrské organizace socialistického svazu mládeže) v Mladé frontě. Redakci v 8.ročníku řídil Jiří Prchal. Za grafickou úpravu časopisu zodpovídala Stanislava Jelínková. PIONÝRSKA STEZKA vycházela 12x do roka v rozsahu 36 stran a 12 stran příloh = 48 stran. Časopis patři mezi ty „dražší“ – stál 4 Kčs.

Komiks MAJOR ZEMAN, který podle televizního seriálu kreslil Kája Saudek začal na pokračování vycházet už od 5.čísla 7.ročníku PIONÝRSKÉ STEZKY.

V 8.ročníku PIONÝRSKÉ STEZKY (1977-78) bylo otištěno 24 stran komiksu MAJOR ZEMAN s příběhy LOĎ DO HAMBURKU (8 stran), KŘÍŽOVÁ CESTA (14 stran) a KONEC VELKÉ ŠANCE (2 stránky – další pokračování vyšlo v 9.ročníku – seriál byl předčasně ukončen v posledním čísle roku 1978).

Josef Ládek a Robert Pavelka v ENCYKLOPEDII KOMIKSU 2 o tomto seriálu na stranách 56-61 píší:

„Jestli byl televizní seriál 30 případů majora Zemana opravdu svého času nejrozsáhlejším projektem v evropských zemích, to není pro jeho komiksovou verzi podstatné. Každopádně tento počin, realizovaný na přímý pokyn Tiskového odboru sekretariátu Federálního ministerstva vnitra a Hlavní redakce armády, bezpečnosti a brannosti Československé televize, natočil režisér Jiří Sequens v letech 1974-1979 a ve své době v ČSSR rozhodně neměl konkurenci. Kdo by se chtěl dozvědět vyčerpávající informace o filmové podobě tohoto seriálu,  …. více v článečku z 2.8.2016.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydávání časopisu PIONÝRSKÁ STEZKA či kresleného seriálu MAJOR ZEMAN v letech 1977-78, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivované strany přílohy časopisu PIONÝRSKÁ STEZKA – kliknutím na náhled strany:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *